Hírek
DSZC
Jövőt építünk! Határ a csillagos ég!
3,831 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyertünk el a Gépészeti Szakképzési Ágazati Tudásközpont létrehozására!

Ma egy rendkívüli fejlesztési lehetőségről adhattunk hírt, amelyet dr. Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára; dr. Mészáros Lajos országgyűlési képviselő és Magyar András, a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum főigazgatója jelentett be sajtótájékoztató keretében.
Centrumunk sikerrel pályázott a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz felhívására, amellyel 3,831 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyertünk el a Gépészeti Szakképzési Ágazati Tudásközpont létrehozására!
Mit is jelent a tudásközpont?
A gazdasági, munkaerőpiaci igényeknek megfelelő, csúcstechnológiájú, magas hely-, eszköz- és gépigényű, Ipar 4.0 gyakorlati képzőhely létrehozása a szakképzési centrumok bázisán.
A nemzetgazdasági jelentőség és munkaerőpiaci keresleti adatok figyelembevételével öt szakképzési ágazati kör jöhet létre: Informatika és távközlés, Élelmiszeripar, Elektronika és elektrotechnika, Gépészet, Specializált gép- és járműgyártás.
Ezek közül pedig mi a Gépészeti Szakképzési Ágazati Tudásközpontot hozhatjuk létre Dunaújvárosban!
A Lajos király körúti központunk melletti épületegységet fogjuk átalakítani (amely jelenleg tanműhelyként szolgál a Lorántffy számára, de ezek áthelyezését már korábban is napirendre tűztük, hiszen a diákok zömében a duális képzési partnereknél töltik a gyakorlatot). A projekt megvalósítása július 1-jén indul, és a tervek szerint 2028 végén zárulhat.
Mit is valósítunk meg?
- Az épületet műszakilag-esztétikailag is teljes egészében modernizáljuk és bővítjük, továbbá a környezetét is rendbe tesszük.
- Kialakítunk benne négy nagyobb és négy kisebb labort, amelyek oktatási és gyakorlati képzésre egyaránt használhatók.
- Létrehozunk egy 100 fő befogadására alkalmas előadótermet is.
- Felszereljük a legmodernebb high-tech eszközökkel, szimulációs- és tervezőszoftverekkel, valamint a legújabb technológiai berendezésekkel, amelyekkel inkluzív környezetben mélyülhetnek el a szakmai képzés során. (Például lesznek gyors prototípus-készítő gépek, fúró- és lemezmegmunkáló gépek hidraulikus présgépek, lézervágók, 3D szkennerek, hőkamera, ipari robotkarok, robotok, ipari IoT eszközök, automatizált gyártósor-szimulátorok, optikai mérőrendszerek, ultrahangos és röntgenes eszközök, stb.)
Egy olyan oktatási-kutatási bázist szeretnénk, ahol a szakképzés, a felsőoktatás és a vállalati szektor egymásra találhat és segíthetik a másikat
- emelte ki Magyar András.
A tudásközpont elérhető lesz mindenki számára, sőt, esélyegyenlőségi programokat is tervezünk hozzá, a hátrányos helyzetű tanulókat egyéni mentorálással is támogatjuk!
Ez a projekt a Kormány elkötelezettsége és támogatása nélkül nem jöhetne létre, úgyhogy ezúton is köszönjük a lehetőséget!
GALÉRIA
Jövőt építünk!



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

10 éves évforduló!
Mi is történt 2015. július 1-jén, ami a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum számára fontos mérföldkő?
DSZC
Rudas 50 - jubileumi gála
Ötven év emléke egy este alatt – színvonalas és szívet melengető gálával ünnepelhettük a Rudas jubileumát!
Molnár Emese

Nyertünk, úgyhogy megyünk!
A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum és intézményei által benyújtott Erasmus+ pályázatok mindegyike nyert!
DSZC