Projektek
KEHOP-5.2.11-16-2016-00054
A projekt alapadatai:
- A projekt azonosítószáma: KEHOP-5.2.11-16-2016-00054
- Kedvezményezett neve: Dunaújvárosi Szakképzési Centrum
- A projekt címe: Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum épületein
- A projektre megítélt támogatás összege: 118 239 044 Ft.
- Támogatási intenzitás: 100%.
- A projektet a Kohéziós Alap finanszírozta.
- A projekt megvalósítási időszakának kezdete: 2017.02.20.
- A projekt fizikai befejezésének napja: 2017.12.31.
A kivitelezés helyszínei:
- Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium (2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.)
- Dunaújvárosi Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium (2400 Dunaújváros, Bercsényi utca 8.)
- Lorántffy Zsuzsanna Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium (2400 Dunaújváros, Radnóti Miklós utca 6.)
- Dunaferr Szakközép- és Szakiskola (2400 Dunaújváros, Vasmű tér 1-3.)
A projekt részletes szakmai tartalma:
Az energiafogyasztás és az energiapazarlás csökkentése egyre fontosabb Magyarország számára. Ennek egyik módja az épületek korszerűsítése, azok energiahatékonyságának javítása. Egyre szélesebb körben elismerik, hogy ez nem csupán a fenntartható energiaellátás megvalósításának, az üvegházhatást okozó gázkibocsátás csökkentésének, az ellátásbiztonság garantálásának és az importkiadásokcsökkentésének eszköze, hanem egyben fokozza az ország gazdasági versenyképességét. A tervezett fejlesztés nagyban hozzájárul a hatékonyság növekedéséhez az energialánc valamennyi szakaszában, a termeléstől a fogyasztók általi felhasználásig.
A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum négy épületének korszerűsítésére került sor a pályázat megvalósítása során. Az épületekre 768 db (épületenként192 db) 260 W teljesítményű napelemből álló napelemes rendszer került telepítésre. A napelemes rendszer 1 darab inverteren keresztül került a hálózatra csatlakoztatásra.
A panelek rögzítése aluminium sínnel történt, mely biztosítja a hosszú és tartós élettartamot. A lapostetős tetőfelületekre az elhelyezés betongúlákkal törtétk, melyre került a rögzítő sin, és lefogató lapokkal a panelek pontos pozicionálása.
A napelemes rendszerek esetében az inverter mindkét oldalán túlfeszültség védőt kellett kiépíteni, mely védi a berendezést a túlfeszültség és a közeli villámcsapás okozta mehatásoktól. A panelokat tartó fémszerkezet összekötése és bekötése az inverter földelő kapcsába biztosítja az épület EPH csomópontján keresztül a rendszer földpotenciáljának biztosítását.
További információ kérhető: palyazat@dunaujvarosiszc.hu